Ako správne používať Sigma Memo Paint1. Správna príprava podkladu je základ
Sigma Memo Paint je možné použiť na stenu (napr. sadrokartón, sadrové omietky, architektonický betón a i.) a na drevené povrchy alebo na povrchy na báze dreva (napr. laminované dosky, dosky MDF, HDF).
Podklad pred aplikáciou musí byť pevný, čistý, suchý, odmastený, zbavený prachu a iných nečistôt. Drevené povrchy najprv obrúste dohladka. Steny musia byť ošetrené finálnym náterom oteruvzdorným za mokra, najlepšie Balakrylom UNI alebo Primalexom Fortissimo. Pokiaľ by bol náter Sigma Memo Paint aplikovaný na neodporúčané (t.j. neumývateľné) farby, hrozí žltnutie podkladu alebo jeho odlupovanie.

2.Natieranie zvládne aj skúsenejší laik
Bázu (zložku A) najprv dôkladne premiešajte, následne pridajte tvrdidlo (zložka B) a miešajte cca 3 minúty, aby sa zložky spojili. Po zmiešaní je potrebné zmes spotrebovať najneskôr do 4 hodín. K natieraniu budete potrebovať vhodný molitanový valček alebo štetec. Miestnosť počas natierania a po skončení vyvetrajte. Povrch bude suchý po 24 hodinách, písať na povrch môžete zhruba po piatich dňoch.

3. Biela tabuľa na celej stene
V kancelárii aj doma už nemusíte byť obmedzovaný nevzhľadnou bielou tabuľou. Môžete sa realizovať na celej stene. "Náter odporúčame aplikovať na celú plochu steny až k podlahe, pretože má tendenciu zatekať pod maliarske pásky.